TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Wolontariat w Hospicjum „Światło”

M. Olszewska Data: . Dział: Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat, od początku istnienia placówki, stanowi nieodłączny element jej funkcjonowania. Obecnie nasi wolontariusze to ludzie w różnym wieku – od uczniów po seniorów, wszelkich profesji, zainteresowań i życiowych doświadczeń. Łączy ich misja pomocy chorym i cierpiącym, odruch serca wiodący ku posłudze drugiemu człowiekowi. Każda osoba pracująca wolontariacko na rzecz chorych będących pod naszą opieką jest bezcenną częścią zespołu hospicyjnego.

Kolejny finał akcji „Korki” już za nami!

M. Olszewska Data: . Dział: Wolontariat

Dzięki wsparciu uczniów I LO im. Mikołaja Kopernika, wychowanków Internatu ZSPS i VIII LO, wychowanków ZSMEiE oraz wolontariuszy hospicjum nakrętki zgromadzone w hospicyjnej piwnicy zostały przeniesione na kontener firmy recyklingowej, która odbiera od nas ten surowiec.

„WOLONTARIAT W AKCJI 2013”

M. Olszewska Data: . Dział: Wolontariat

W piątek 14 czerwca w Pałacu Bursztynowym we Włocławku odbyło się XIV Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konferencji było przede wszystkim stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń dla NGO'sów z regionu.