Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Tegoroczny Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej (WHPCDay 2017) upływa pod hasłem „Powszechne ubezpieczenie zdrowotne, a opieka paliatywna: nie zostawiajmy tych, którzy cierpią samych sobie” (ang. Universal Health Coverage and Palliative Care – Don’t leave those suffering behind). Jak co roku, dzięki inicjatywie Światowego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej (thewhpca.org), obchodzony jest on w drugą sobotę października. W tym roku jest to 14 X 2017.

KORKI 2017/2018 - kolejna edycja akcji

M. Olszewska Data: . Dział: Stowarzyszenie

Rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” akcji „Korki”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań. Ich celem, obok popularyzowania idei opieki paliatywno-hospicyjnej czy budzenia poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia, jest również kształtowanie postaw proekologicznych, a co za tym idzie, podnoszenie świadomości ekologicznej.

Fotorelacja z Ogólnopolskiego Wydarzenia Roku 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Galeria

Foptorelacja

W dniach 26-27 maja br. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zalewskiego, Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK, dr hab. Piotra Pertykowskiego, prof. UMK, Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu odbyła się współorganizowana przez Hospicjum „Światło” XVII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2017, połączona z XV Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Kolejny finał akcji „Korki” już za nami!

Admin Data: . Dział: Stowarzyszenie

Koniec roku szkolnego 2016/2017, a zarazem początek zasłużonych dla wszystkich uczniów wakacji jest zarazem końcem kolejnej edycji akcji „Korki”. Dzięki wsparciu uczniów ZSPS i VIII LO oraz wolontariuszy hospicjum nakrętki zgromadzone w mijającym roku szkolnym w hospicyjnej piwnicy zostały przeniesione na kontener firmy recyklingowej, która odbiera od nas ten surowiec.

Europejska Akademia Opieki Paliatywnej 2015-2017 zakończona!

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

EUPCA

Ostatni tydzień marca b.r. był dla dziewiętnastu uczestników drugiej edycji Europejskiej Akademii Opieki Paliatywnej (EUPCA) niezwykle intensywnym czasem. Wszystko dlatego, iż odbywał się wtedy piąty, a zarazem ostatni już zjazd międzynarodowych studiów podyplomowych realizowanych pod nazwą Leadership Course. Tym razem uczestników EUPCA gościła Rumunia, a dokładniej Hospicjum Casa Sperantei we współpracy z Uniwersytetem Transylwańskim w Braszowie.