Wolontariat w Hospicjum „Światło”

M. Olszewska Data: . Dział: Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat, od początku istnienia placówki, stanowi nieodłączny element jej funkcjonowania. Obecnie nasi wolontariusze to ludzie w różnym wieku – od uczniów po seniorów, wszelkich profesji, zainteresowań i życiowych doświadczeń. Łączy ich misja pomocy chorym i cierpiącym, odruch serca wiodący ku posłudze drugiemu człowiekowi. Każda osoba pracująca wolontariacko na rzecz chorych będących pod naszą opieką jest bezcenną częścią zespołu hospicyjnego.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Jacek Kubiczak Data: . Dział: Hospicjum

Dzień ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek w 1973 roku na Kongresie w Meksyku. Corocznie obchodzi się go 12 maja, w rocznicę urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Dzień Opiekuna Medycznego

Jacek Kubiczak Data: . Dział: Hospicjum

Dzień ustanowiony w Polce w 2013 roku celem promocji i rozwoju zawodu opiekuna medycznego. Co rocznie obchodzi się go 14 maja, w rocznicę śmierci Mary Seacole, opiekunki chorych i rannych żołnierzy w Wojnie Krymskiej, która ze względu na kolor skóry nie mogła dołączyć grupy Sióstr Miłosierdzia organizowanej przez do Florencji Nightingale.

Ogólnopolskie wydarzenie roku 2018

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Ogólnopolska konferencja

W dniach 18-19 maja w Hotelu Filmar w Toruniu odbędzie się XVIII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2018, połączona z XVI Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii. Wydarzenie współorganizowane jest toruńskie Hospicjum „Światło”, bydgoski Dom Sue Ryder, bydgoskie Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre.