Ogólnopolskie wydarzenie roku 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

W dniach 26-27 maja w Hotelu Filmar w Toruniu odbędzie się XVII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2017, połączona z XV Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii. Wydarzenie współorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, toruńskie Hospicjum „Światło”, bydgoski Dom Sue Ryder oraz Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre jest corocznym spotkaniem środowiska hospicyjnego z całej Polski.

Grand Prix Łubianka Cross 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Działalność toruńskiego Hospicjum „Światło” ma na celu zapewnienie wszechstronnej opieki chorym u kresu życia i ich rodzinom. Oprócz troski o jakość życia naszych podopiecznych, pragniemy równolegle podjąć działania na polu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Jak mówi znana maksyma „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. W związku z czym, chcąc zachęcić do dbania o siebie i swój organizm, zapraszamy do udziału w Grand Prix Łubianka Cross 2017.

Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!

Wiesława Budrowska Data: . Dział: Stowarzyszenie

2 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Światło oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Hospicja i sprawowana w nich opieka paliatywno-hospicyjna, mimo ponad 30 lat polskich doświadczeń, nadal są bardzo często postrzegane w sposób stereotypowy.