Kolejny finał akcji „Korki” już za nami!

Admin Data: . Dział: Stowarzyszenie

Koniec roku szkolnego 2016/2017, a zarazem początek zasłużonych dla wszystkich uczniów wakacji jest zarazem końcem kolejnej edycji akcji „Korki”. Dzięki wsparciu uczniów ZSPS i VIII LO oraz wolontariuszy hospicjum nakrętki zgromadzone w mijającym roku szkolnym w hospicyjnej piwnicy zostały przeniesione na kontener firmy recyklingowej, która odbiera od nas ten surowiec.

Fotorelacja z Ogólnopolskiego Wydarzenia Roku 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Galeria

Foptorelacja

W dniach 26-27 maja br. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zalewskiego, Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK, dr hab. Piotra Pertykowskiego, prof. UMK, Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu odbyła się współorganizowana przez Hospicjum „Światło” XVII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2017, połączona z XV Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Ogólnopolskie wydarzenie roku 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

W dniach 26-27 maja w Hotelu Filmar w Toruniu odbędzie się XVII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2017, połączona z XV Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii. Wydarzenie współorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, toruńskie Hospicjum „Światło”, bydgoski Dom Sue Ryder oraz Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre jest corocznym spotkaniem środowiska hospicyjnego z całej Polski.

Europejska Akademia Opieki Paliatywnej 2015-2017 zakończona!

EUPCA

Ostatni tydzień marca b.r. był dla dziewiętnastu uczestników drugiej edycji Europejskiej Akademii Opieki Paliatywnej (EUPCA) niezwykle intensywnym czasem. Wszystko dlatego, iż odbywał się wtedy piąty, a zarazem ostatni już zjazd międzynarodowych studiów podyplomowych realizowanych pod nazwą Leadership Course. Tym razem uczestników EUPCA gościła Rumunia, a dokładniej Hospicjum Casa Sperantei we współpracy z Uniwersytetem Transylwańskim w Braszowie.

Grand Prix Łubianka Cross 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Działalność toruńskiego Hospicjum „Światło” ma na celu zapewnienie wszechstronnej opieki chorym u kresu życia i ich rodzinom. Oprócz troski o jakość życia naszych podopiecznych, pragniemy równolegle podjąć działania na polu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Jak mówi znana maksyma „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. W związku z czym, chcąc zachęcić do dbania o siebie i swój organizm, zapraszamy do udziału w Grand Prix Łubianka Cross 2017.