TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

KORKI 2018/2019 – kolejna edycja akcji

M. Marzec Data: . Dział: Wspieranie

Akcja KORKI

Rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” akcji „Korki”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań. Ich celem, obok popularyzowania idei opieki paliatywno-hospicyjnej czy budzenia poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia, jest również kształtowanie postaw proekologicznych, a co za tym idzie, podnoszenie świadomości ekologicznej.

25-lecie Hospicjum „Światło”

M. Marzec Data: . Dział: Hospicjum

25 lat hospicjum

Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II Hospicjum „Światło” obchodzi w tym roku wielkie święto – jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Okrągłą rocznicę świętowano 6 października 2018 roku w Hotelu FILMAR****. O godz. 12.00 w sali Centrum Konferencyjnego spotkali się pracownicy, wolontariusze i przyjaciele Hospicjum „Światło” oraz jego sponsorzy i darczyńcy.

Wolontariat w Hospicjum „Światło”

M. Olszewska Data: . Dział: Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat, od początku istnienia placówki, stanowi nieodłączny element jej funkcjonowania. Obecnie nasi wolontariusze to ludzie w różnym wieku – od uczniów po seniorów, wszelkich profesji, zainteresowań i życiowych doświadczeń. Łączy ich misja pomocy chorym i cierpiącym, odruch serca wiodący ku posłudze drugiemu człowiekowi. Każda osoba pracująca wolontariacko na rzecz chorych będących pod naszą opieką jest bezcenną częścią zespołu hospicyjnego.

Dzień Opiekuna Medycznego

Jacek Kubiczak Data: . Dział: Hospicjum

Dzień ustanowiony w Polce w 2013 roku celem promocji i rozwoju zawodu opiekuna medycznego. Co rocznie obchodzi się go 14 maja, w rocznicę śmierci Mary Seacole, opiekunki chorych i rannych żołnierzy w Wojnie Krymskiej, która ze względu na kolor skóry nie mogła dołączyć grupy Sióstr Miłosierdzia organizowanej przez do Florencji Nightingale.