Ogólnopolskie wydarzenie roku 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

W dniach 26-27 maja w Hotelu Filmar w Toruniu odbędzie się XVII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2017, połączona z XV Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii. Wydarzenie współorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, toruńskie Hospicjum „Światło”, bydgoski Dom Sue Ryder oraz Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre jest corocznym spotkaniem środowiska hospicyjnego z całej Polski.

Grand Prix Łubianka Cross 2017

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Działalność toruńskiego Hospicjum „Światło” ma na celu zapewnienie wszechstronnej opieki chorym u kresu życia i ich rodzinom. Oprócz troski o jakość życia naszych podopiecznych, pragniemy równolegle podjąć działania na polu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Jak mówi znana maksyma „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. W związku z czym, chcąc zachęcić do dbania o siebie i swój organizm, zapraszamy do udziału w Grand Prix Łubianka Cross 2017.

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2016

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

WHPCDay 2016

Tegoroczny Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej (WHPCDay 2016) upłyną pod hasłem „Życie i umieranie w bólu: to nie musi się zdarzać” (z ang. „Living and Dying in Pain: It dosen't have to happen”). Na całym globie, jak co roku, obchodzono go w drugą sobotę października, tym razem był to 8.10.2016 r.