TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Jasełka w Hospicjum „Światło”

M. Olszewska Data: . Dział: Galeria

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Ze względu na tradycję, prezenty, choinkę oraz unikalną atmosferę wieczerzy wigilijnej jest szczególnie wyczekiwany przez dzieci. Dla ludzi dorosłych również pozostaje nie bez znaczenia. Stanowi czas pogłębienia wiary, nadziei i miłości, czas tak potrzebnego przebaczenia i jedności.

Wspomnienie magii i czaru minionych Świąt Bożego Narodzenia w pamięci wielu z nas już dawno się zatarło. Zgodnie z rokiem liturgicznym Kościoła katolickiego okres liturgiczny Bożego Narodzenia kończy się w przypadającą na początek stycznia niedzielą Chrztu Pańskiego. Warto jednak pamiętać, że w polskiej tradycji trwa on aż do 2 lutego, tj. święta Ofiarowania Pańskiego, szerzej znanego jako święto Matki Bożej Gromnicznej.

Polskie zamiłowane do kolęd i jasełek znalazło swój wyraz również w Hospicjum „Światło”. 14 stycznia, o godzinie 11.00 pacjenci oddziału stacjonarnego oraz podopieczni oddziału dziennego mieli możliwość obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz dzieci należące do formacji Dzieci Maryi, grupy działającej przy parafii Chrystusa Króla w Toruniu.

Gorące podziękowania składam opiekunom maluszków, Paniom, które czuwały nad przygotowaniem jasełek, tj. Annie Wrzos oraz Katarzynie Kordowskiej. Szczególnie gorąco dziękuję również naszym hospicyjnym wolontariuszkom: Pani Karolinie Kordowskiej, która zainicjowała pomysł wystawienia jasełek podopiecznym Hospicjum „Światło”oraz Adriannie Szczeblewskiej, która przygotowała krótką prezentacje multimedialną z tego wydarzenia, a którą możecie oglądać Państwo poniżej.

Spotkanie z nadzieją jakie niesie Boże Narodzenie uobecnioną w inscenizacji przedstawionej przez maluchy stało się dla wielu jej odbiorców, zarówno podopiecznych Hospicjum "Światło" jak i jego pracowników czasem wyjątkowego poruszenia emocjonalnego i wielu wzruszeń.