TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Boże Narodzenie 2014

M. Olszewska Data: . Dział: Galeria

Natłok codziennych zajęć, liczne zobowiązania i naglące terminy powodują, że w wielu z nas powoli zaciera się już wspomnienie świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy jednak, że polska tradycja pozwala świętować ten czas o wiele dłużej, aniżeli w innych krajach, bo aż do 2 lutego, tj. święta Ofiarowania Pańskiego, szerzej znanego jako święto Matki Bożej Gromnicznej.

Korzystając z tych możliwości wracamy pamięcią do około świątecznych wydarzeń w Hospicjum „Światło”. 19 grudnia, na niecały tydzień przed Bożym Narodzeniem, naszych podopiecznych odwiedził Święty Mikołaj. Spotkanie to dało dużo radości zarówno chorym przebywającym w hospicjum stacjonarnym jak i gościom przybyłym z hospicjum domowego. Starania wolontariuszy, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny sprawiły, że wspólne kolędowanie nabrało wyjątkowego charakteru.

Dzięki życzliwości Andrzeja Olszewskiego, właściciela Żywego Muzeum Piernika, a także wsparciu Kamili Pawlickiej, jednej z naszych wolontariuszek po spotkaniu z Mikołajem zgromadzeni goście mogli wziąć udział w warsztacie zdobienia pierników. Okazało się, że w każdym z nasz kryje się dusza artysty.

Pisząc o świętach Bożego Narodzenia nie można zapomnieć o małych artystach należących do formacji Dzieci Maryi, działającej przy parafii Chrystusa Króla. Grupa koordynowana przez Katarzynę Kordowską już po raz trzeci odwiedziła mury naszego hospicjum. Staje się tradycją, że w okresie świąt Bożego Narodzenia podopieczni Hospicjum „Światło”, dzięki bożonarodzeniowej inscenizacji, mogą cieszyć się radością świąt podwójnie. I tym razem spotkanie to stało się okazją do wielu wzruszeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas i energie dla naszych chorych. Ich radość jest dla nas największą nagrodą.