TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Akcja „Korki”. Wspomóż hospicjum plastikową nakrętką

M.O. Data: . Dział: Wspieranie

Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” gorąco zaprasza wszystkich zainteresowanych do podjęcia współpracy mającej na celu popularyzację idei opieki paliatywno-hospicyjnej oraz budzenie poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia. Szczególnie mocno zależy nam na uwrażliwianiu na powyższe problemy dzieci i młodzież, dlatego też niniejsze zaproszenie adresujemy  przede wszystkim do toruńskich i okolicznych szkół.

Organizowana przez stowarzyszenie akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek typu PET. Zbierać można wieczka, korki, pokrywki i zakrętki od najróżniejszych opakowań. Szczególnie pożądane są  nakrętki z plastikowych butelek, np. po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, szamponach, detergentach czy też chemii gospodarczej, które wykonane są z polipropylenu. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków, nakrętek tym lepiej.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zebranego tworzywa umożliwią doposażenie oddziału stacjonarnego Hospicjum „Światło” w Toruniu w nowoczesny sprzęt (dezynfektor, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe).

W minionym roku szkolnym naszymi partnerami były min.: Szkoła Podstawowa w Osówce, Zespół Szkół nr 9 w Toruniu, Szkoła Podstawowa w Czarnowie, Zespół Szkół w Rzęczkowie, Szkoła Podstawowa w Łążynie, Internat Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Do wspólnego zbierania obok szkół i placówek o charakterze edukacyjno-wychowawczym zapraszamy również firmy, instytucje czy osoby prywatne.

Ze swojej strony, w  ramach współpracy, oferujemy uczestnictwo specjalistów zatrudnionych w Hospicjum „Światło” w zajęciach edukacyjnych (na przykład w godzinach wychowawczych) dotyczących opieki świadczonej przez hospicjum tudzież tematyki wolontariatu.

Gorąco zapraszamy do włączenia się w proponowane przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” działania.