TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Akcja KORKI

M. Olszewska Data: . Dział: Wspieranie

Rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” akcji „Korki”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań. Ich celem, obok popularyzowania idei opieki paliatywno-hospicyjnej czy budzenia poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia, jest również kształtowanie postaw proekologicznych, a co za tym idzie, podnoszenie świadomości ekologicznej.

Szczególnie mocno zależy nam na uwrażliwianiu na powyższe problemy dzieci i młodzieży, dlatego też niniejsze zaproszenie adresujemy  przede wszystkim do szkół toruńskich, ale także do szkół w całym regionie. Organizowana przez Stowarzyszenie akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek. Zbierać można wieczka, korki, pokrywki i zakrętki od najróżniejszych opakowań. Szczególnie pożądane są  nakrętki z plastikowych butelek, np. po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, szamponach, detergentach czy też chemii gospodarczej, które wykonane są z polipropylenu. Nie ma znaczenia, jaki będzie ich kształt i kolor, a także producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków i nakrętek, tym lepiej.

Plakat akcji KORKI 2014-2015Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zebranego tworzywa umożliwią doposażenie oddziału stacjonarnego Hospicjum „Światło” w Toruniu w nowoczesny sprzęt (dezynfektor, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, łóżka elektryczne).

W minionym roku szkolnym naszymi partnerami było przeszło czterdzieści placówek edukacyjnych, m.in.: ZS nr 9 w Toruniu, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu, Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu, Internat Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego czy Zespół Szkół nr 34 w Toruniu.

Oprócz placówek oświatowo-wychowawczych w ramach akcji współpracuje z nami również szereg firm i instytucji, m.in.: filia nr 3 Książnicy Kopernikańskiej, Departament Certyfikacji i Pomocy Technicznej Funduszy Unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa czy toruński odział Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Akcja prowadzona jest bezterminowo! Do wspólnego zbierania, obok szkół i placówek o charakterze edukacyjno-wychowawczym, zapraszamy również firmy, instytucje czy osoby prywatne. Do proponowanych działań można przyłączyć się w każdej chwili.

Ze swojej strony w  ramach współpracy oferujemy uczestnictwo specjalistów Hospicjum „Światło” w szkolnych zajęciach edukacyjnych (na przykład godzinach wychowawczych), które dotyczą zarówno opieki świadczonej przez hospicjum, jak również tematyki wolontariatu. Udostępniamy także plakaty i ulotki, które promują naszą akcję.

Gorąco zapraszamy do włączenia się w prowadzone przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” działania