TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Drodzy Wolontariusze!

T. Krzysztyniak Data: . Dział: Wolontariat

Od początku istnienia Zespołu Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło” wolontariat stanowi jego nieodłączny element.  Nikogo nie trzeba przekonywać jak wiele życzliwości, ciepła, radości i pogody ducha w swojej pracy na rzecz naszych chorych wnosicie właśnie Wy, Drodzy Wolontariusze.

Obok lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, psychologów, rehabilitantów i duszpasterzy zajmujecie ważne miejsce w interdyscyplinarnym zespole hospicyjnym. Pomagając choremu i jego bliskim na wiele sposobów – zarówno jako członkowie zespołu medycznego jak i będąc aktywni na innych, niemedycznych płaszczyznach – w istotny sposób dopełniacie pracę profesjonalnego personelu.

W dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas, energię i umiejętności w bezinteresowny sposób przekazują innym, w 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Korzystając z tej okazji chciałabym i ja złożyć Wam gorące podziękowania za Wasz trud, poświęcony czas i ofiarną prace na rzecz naszych podopiecznych - wiedzcie, że Wasza praca nie pozostaję niezauważona.

Z poważaniem,
mgr Tomasz Krzysztyniak
DYREKTOR
Hospicjum „Światło”
w Toruniu