TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu

Organizator Data: . Dział: Konkurs

Temat przemijania i kresu życia choć wcale nie taki łatwy jest bardzo ważny. Każda refleksja, a  szczególnie ta dokonywana w sferze spraw ostatecznych wymaga zatrzymania, zastanowienia, chwili ciszy i spokoju. Pretekstem do przemyśleń w tej kwestii był dla toruńskiej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zorganizowany przez Hospicjum „Światło” konkurs fotograficzny pod nazwą:

„Jesień życia – życie jesienią czyli pejzaże przemijania”

Jego celem, prócz rozwijania wyobraźni i kreatywności oraz wzbudzania pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży czy też promocji młodych twórców – fotografików, było przede wszystkim uwrażliwianie młodych na problemy ludzi borykających się z kryzysem choroby, budzenie poczucia solidarności młodzieży z osobami, będącymi u schyłku życia, a także promowanie wizerunku Hospicjum „Światło” na zewnątrz.

Magdalena Ryszewska fot. 07; Dorota Nijaki-Bujnarowska fot. 00,02,09,10,11,12,14,15; Przemysław Piotrowski fot. 01,03,04,05,06,08,13.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane zostało na 24 maja 2012 r, na godzinę 16.00. W jedno z ostatnich popołudni tego pięknego, wiosennego miesiąca gościliśmy przy ul. Grunwaldzkiej 64 przeszło trzydziestu młodych fotografików wraz z ich opiekunami. Plan spotkania oprócz uroczystego ogłoszenia wyników obejmował również nagrodzenie laureatów, wręczenie dyplomów pozostałym uczestnikom konkursu oraz wystawę wyróżnionych prac.

Honory gospodarza spotkania sprawował dyrektor Hospicjum „Światło”, Pan Tomasz Krzysztyniak. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych oraz przybliżeniu specyfiki hospicyjnej pracy, zarówno tej na oddziale stacjonarnym jaki i w ramach opieki domowej nastąpiła chwila, na którą czekali wszyscy zgromadzeni, tj. uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Zarówno przed jak i po oficjalnej części zaproszeni goście mogli, w ramach zorganizowanej wystawy podziwiać konkursowe prace, a także raczyć się obfitością przygotowanego bufetu.

Serdecznie gratulując wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszą inicjatywą, a także życzą samych sukcesów w dalszej aktywności na polu fotograficznym już dziś zapraszamy do następnej edycji konkursu.

Celem przypomnienia sobie zdjęć z tego konkursu zapraszamy do wcześniejszego artykułu: Rozwiązanie konkursu fotograficznego.