TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Rozwiązanie konkursu fotograficznego

M. Olszewska Data: . Dział: Konkurs

Znani są już laureaci organizowanego przez Zespół Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło” konkursu fotograficznego „Jesień życia – życie jesienią czyli pejzaże przemijania”.

Moi Drodzy, znani są już laureaci organizowanego przez Zespół Opieki Paliatywnej Hospicjum „Światło” konkursu fotograficznego „Jesień życia – życie jesienią czyli pejzaże przemijania”. Ku radości Organizatora nasza inicjatywa spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, w trybie konkursowym zgłoszono do nas blisko 90 prac. Wybór nie był łatwy, prace należało poddać wstępnej selekcji, przeanalizować je pod względem zgodności z tematem oraz wymagań parametrowych.

Po pierwszej analizie do ścisłego finału zakwalifikowano zdjęcia 37 osób, co z kolei przekłada się na 24 prace na poziomie gimnazjalnym oraz 13 prac na poziomie ponadgimnzajalnym. Cieszę się niezmiernie, że cele konkursu, tj. rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wzbudzanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, promocja młodych twórców – fotografików, uwrażliwienie młodych na problemy ludzi borykających się z kryzysem choroby, budzenie poczucia solidarności młodzieży z osobami, będącymi u schyłku życia, a także promowanie idei opieki hospicyjno-paliatywnej trafiły do tak wielu osób.

Dla jury wybór nie był łatwy. Po burzliwych naradach zdecydowaliśmy odejść od tradycyjnej konwencji konkursu i nie przyznawać miejsc na przysłowiowym podium. Postanowiliśmy wyróżnić w szczególny sposób sześć prac, trzy na poziomie gimnazjalnym oraz trzy na poziomie ponadgimnazjalnym.

Do grona laureatów należą:

  • Kamil Olkiewicz, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu,
  • Martyna Jusińska, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu,
  • Liwia Kwiatkowska, Gimnazjum n. 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu,
  • Adrianna Tokarska, IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu,
  • Olga Sulkowska, IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu,
  • Anna Roszak, IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Kliknij zdjęcie by powiększyć. Możesz używać klawiatury strzałka lewa , strzałka prawa by zmieniać zdjęcia.