TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Fałszywi wolontariusze z kadzidełkiem

Sekretariat Data: . Dział: Hospicjum

Dziękując za okazane serce i dotychczasowe wsparcie ze strony wszystkich życzliwych osób i firm, Hospicjum „Światło” informuję, że nie prowadzi akcji sprzedaży kadzidełek, bądź jakichkolwiek innych przedmiotów, celem pozyskania środków finansowych na swoją działalność. Jednocześnie zaprasza do kontaktu z sekretariatem, który udziela wszelkich możliwych informacji o ewentualnych formach wsparcia Hospicjum (adresy i telefony Hospicjum).

Komunikat podyktowany jest wydarzeniami z początku lipca, kiedy to do siedziby Hospicjum „Światło” dotarły głosy o niepokojącym procederze. Dwójka młodych ludzi (chłopak i dziewczyna), prawdopodobnie w wieku studenckim, oferowała mieszkańcom poprzez zakup kadzidełek możliwość przekazania na rzecz Hospicjum „Światło” drobnej sumy pieniędzy. Znanym obecnie miejscem tego procederu były toruńskie bloki mieszkalne przy ulicy Młodzieżowej oraz przy Kaszowniku.

Dyrektor Tomasz Krzysztyniak stanowczo odcina się od takiej formy działalności oraz informuje, że działania tego typu są podejmowane samowolnie i bez porozumienia z Hospicjum „Światło”. Zaznacza też, że bezprawne posługiwanie się marką Hospicjum „Światło” zostało zgłoszone na policję.
Korzystając z okazji, jako przeciwwaga dla tak ostrej reakcji, dyrektor gorąco dziękuje wszystkim Przyjaciołom Hospicjum „Światło” i jego dotychczasowym Darczyńcom. Dziękuje za wszelką przychylność oraz okazane zaufanie, że przekazane na rzecz placówki środki zostaną właściwie spożytkowane. Jednocześnie zaprasza do cyklicznego odwiedzania strony internetowej Hospicjum, a w szczególności znajdującej się tu Galerii Darczyńców.