TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Droga Krzyżowa w Hospicjum „Światło”

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Wielki Post dla chrześcijan na całym świecie jest czasem pokuty, przygotowującym do najważniejszych świąt kalendarza liturgicznego, Świąt Wielkanocnych. Obejmuje on okres od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, kiedy to odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej. Szczególnie istotnym nabożeństwem przygotowującym wszystkich wierzących do godnego przeżycia Wielkanocnych Uroczystości jest droga krzyżowa.

Chcąc odpowiedzieć na potrzeby duchowe chorych i cierpiących, korzystających z opieki paliatywnej możliwość uczestnictwa w niej stwarza również Hospicjum „Światło”.

Tradycją stało się już, iż w całym Kościele Katolickim w końcowym okresie Wielkiego Postu odbywają się szczególnie uroczyste drogi krzyżowe, częstokroć wychodzące na ulice naszych miast i wsi.

Kapelan naszego Hospicjum serdecznie zaprasza wszystkich pacjentów, ich rodziny, hospicyjnych wolontariuszy oraz pracowników do włączenia się w tą tradycję. Uroczysta droga krzyżowa zaplanowana jest na 23 marca, na godzinę 11.00, jej początek odbędzie się w hospicyjnej kaplicy, kolejne stacje natomiast rozplanowane są na terenie oddziału stacjonarnego.

Zapraszam, a jednocześnie gorąco proszę o wspólne w niej uczestniczenie. Potrzebujemy Waszych rąk i Waszego czasu do pomocy naszym pacjentom w możliwie czynnym udziale w tym nabożeństwie, a także do włączenia się w czytanie - na przemian z pozostałymi uczestnikami - tekstów poszczególnych stacji. Korzystając z okazji dziękuję za Wasze dotychczasowe zaangażowanie, poświęcony czas i energię.

Proszę o mail'owe, sms'owe lub telefoniczne potwierdzenie swojej obecności w ten szczególny czas w Hospicjum "Światło".

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Olszewska