TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

Ogólnopolskie wydarzenie roku 2015

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

W dniach 15-16 maja w Hotelu Filmar w Toruniu odbędzie się Jubileuszowa XV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2015, połączona z XIII Ogólnopolskim Forum Onkologii i Psychoonkologii. Wydarzenie współorganizowane przez Hospicjum „Światło” w Toruniu, Dom Sue Ryder w Bydgoszczy i Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, jest corocznym spotkaniem środowiska hospicyjnego z całej Polski.

XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2014, XII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii, Wystawa Sprzętu Rehabilitacyjnego, Ortopedycznego i Ratowniczego.

Ideą organizowanych w Toruniu Konferencji i Forum jest wspólne spotkanie wszystkich środowisk zaangażowanych w leczenie i opiekę nad chorymi onkologicznie, zarówno w stadium uleczalnym, jaki i terminalnym. Szczególne znaczenie w tym wymiarze ma spotkanie pomiędzy lekarzami onkologami, a osobami pracującymi w placówkach opieki paliatywnej i hospicjach.

Inicjatywa Konferencji i Forum co roku gromadzi w grodzie Kopernika wielu znakomitych gości, specjalistów z dziedziny medycyny paliatywnej, onkologii i psychoonkologii. W tym roku swoim wystąpieniem spotkanie uświetnią m.in. prof. dr hab. med. Danuta Perek, prof. dr hab. med. Danuta Sońta-Jakimczyk, prof. dr hab. med. Jacek Łuczak, prof. dr hab. Józef Binnebesel oraz wielu innych znakomitych wykładowców.

Komitet naukowy pod przewodnictwem prof. Jacka Łuczaka przygotowuje bogaty program wykładów, w którym znajdą się m.in. tematy dotyczące opieki nad pacjentem w stanie terminalnym, terapii ran i odleżyn, nowości farmakologicznych i sprzętowych, onkologii i psychoonkologii, a także zagadnień prawnych oraz etycznych związanych ze specyfiką misji hospicjów.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy duszpasterzy, lekarzy onkologów, lekarzy rodzinnych, psychologów, średni personel medyczny, rehabilitantów, osoby działające w ruchu hospicyjnym i w opiece paliatywnej oraz przedstawicieli DPS-ów i ZOL-ów.

Program konferencji

Patrz załącznik konferencja-2015-program.pdf

UWAGA! Program może ulec zmianie. Uaktualniany na bieżąco program Konferencji i Forum znajduje się na stronie internetowej www.expo-andre.pl.

Patronat Honorowy

herbHerb Torunialogo izby lekarskiej
Marszałek Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
Prezydent
Miasta Torunia
Kujawsko-Pomorska
Okręgowa Izba Lekarska

Tu do pobrania KARTA ZGŁOSZENIA w formacie PDF. Uprzejmie prosimy o odesłanie niniejszej ankiety na adres: Centrum Konferencji i Wystaw EXPO-ANDRE, ul. Prosta 19/7, 87-100 Toruń.
tel. 56/ 657 35 04, 56 621 11 27, faks 56 657 35 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.