TO JEST STARA STRONA! Kliknij >>> NOWA STRONA www
Toggle Bar

RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze zdrowiem! 2015

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja walorów architektonicznych i krajobrazowych Torunia w Polsce i za granicą oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Torunia i okolic to podstawowe cele zaplanowanej na 19 kwietnia imprezy „Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2015”.

Decyzją organizatorów, tj. Stowarzyszenia „Run To Run” oraz Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka, realizowana w trakcie imprezy biegowej akcja charytatywna została dedykowana Hospicjum „Światło”.

plakat biegu

W dniach 18 i 19 kwietnia 2015 r. w godzinach otwarcia biura zawodów wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Światło będą prowadzić zbiórka publiczna na zakup nowego ambulansu medycznego. Równolegle przeprowadzona zostanie zbiórki plastikowych nakrętek po napojach, tzw. akcja „Korki”. Kosz do którego zainteresowani będą mogli wrzucać zebrany surowiec znajdować się będzie przy  stoisku Stowarzyszenia Hospicjum Światło, działającym w niedziele na terenie miasteczka biegowego.

harmonogram biegu

Wolontariusze Stowarzyszenia przy swoim stanowisku będą również prowadzić bezpłatny pomiar poziomu cukru, ciśnienia i tlenu we krwi biegaczy. Zainteresowani uzyskają także informacje na temat możliwości wsparcia toruńskiego hospicjum 1 % podatku lub akcją Przybij Piątkę z Hospicjum. Co więcej, sympatycy Stowarzyszenia po raz kolejny liczną grupą będą reprezentować swoją organizację podczas biegu Run Toruń! Z satysfakcją informujemy, że do IV edycji zawodów zgłosiło się aż 19 osób.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!