Koncert Anita Lipnicka & John Porter

M. Olszewska Data: . Dział: Hospicjum

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum „Światło” w Toruniu

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny z udziałem duetu Anita Lipnicka & John Porter. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany Hospicjum „Światło” w Toruniu. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na na zakup nowego ambulansu dla hospicjum.

plakat koncertuNajwiększą potrzebą hospicjum, która nie może zostać sfinansowana przez NFZ jest obecnie zakup nowego ambulansu. Ten, który na dzień dzisiejszy służy do przewozów pacjentów hospicjum zarówno domowego jak i stacjonarnego jest już wyeksploatowany. Pod opieką domową Hospicjum „Światło” jest około 200 pacjentów miesięcznie, zaś pod opieką stacjonarną 22 pacjentów na dobę. Chorzy przewożeni są z domów do hospicjum stacjonarnego, do szpitali, na konsultacje onkologiczne, często też na chemioterapię do Bydgoszczy odległej od Torunia o 50 km. Nowy ambulans ma zapewnić chorym lepszy komfort transportu oraz pozwolić uniknąć zagrożenia zdrowia i życia, które niesie ze sobą transport wyeksploatowanym, awaryjnym pojazdem.

Koncert duet Lipnicka & PorterAnita Lipnicka i John Porter

termin: 17 października 2014, godzina 18.00
miejsce: Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
ul. Gagarina 11, Toruń
Strona wydarzenia - Facebook

Cena biletu to 50 zł (60 zł w dniu koncertu).

Celem zakupu biletów prosimy o kontakt:
Expo-Andre
ul. Prosta 19/7, Toruń
tel. (56) 621 11 27, (56) 657 35 05, (56) 622 51 69
faks (56) 657 35 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub
Hospicjum „Światło”
ul. Grunwaldzka 64, Toruń

Duet Anita Lipnicka & John PorterKobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka - wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty.

John Porter - z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny. Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”.

Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą - zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność. W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder”. Płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta „Vena Amoris" od 13 lat po raz pierwszy po polsku. W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 będzie premiera nowej płyty „Honey Trap”.