Wolontariat w akcji 2014

M. Olszwska Data: . Dział: Hospicjum

Tegoroczne, już XV Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbyło się 17-18 czerwca w Grudziądzu. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie TŁOK i Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty. Pierwszy dzień forum został sfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, drugi natomiast ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

Celem konferencji było przede wszystkim stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń dla NGO'sów z regionu. W trakcie jej trwania obok sesji plenarnych, warsztatów grupowych czy części wystawienniczej, zaplanowano również rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu „Wolontariat w akcji 2014”. Jego celem była promocja „dobrych praktyk” profesjonalnego wolontariatu. Do kryteriów oceny aplikacji konkursowych zaliczyć należy wartość merytoryczną wspólnie podejmowanych działań, przygotowanie organizacji i wolontariuszy, spełnienie wymagań prawnych, a także opinie samych wolontariuszy.

Z radością informujemy, że komisja konkursowa kolejny już raz doceniła jakość działań wolontariackich realizowanych w Hospicjum „Światło”, przyznając nam tytuł Laureata Konkursu. Sukces ten jest efektem wspólnej pracy Wolontariuszy i Hospicjum „Światło”.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za dotychczasowe zaangażowanie w hospicyjny wolontariat. Poświęcony przez Was czas, energia i ofiarna praca stanowią wartość nie do przecenienia!

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w artykule „Wolontariusze z regionu mają coraz więcej do powiedzenia. Mogą wpływać na rząd” i dołączonej do niego galerii.