Przybij piątkę z Hospicjum Światło

M. Olszewska Data: . Dział: Stowarzyszenie

Rusza kolejna forma działań, mających na celu popularyzowanie idei opieki paliatywno-hospicyjnej w toruńskiej społeczności. Tym razem Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji „Przybij piątkę z Hospicjum Światło”. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi, borykających się z kryzysem choroby, a przede wszystkim budzenie poczucia solidarności z ludźmi, będącymi u kresu życia.

W realizację działań może włączyć się każdy zainteresowany. Wystarczy tylko uruchomić w opcjach swojego konta bankowego  zlecenie stałe w kwocie 5 zł na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum „Światło”. W wymiarze miesięcznym nie jest to duży koszt, wręcz nieodczuwalny dla portfela. Natomiast w skali roku i przy większej grupie osób daje konkretną sumę. Wybrzmiewającą w nazwie akcji „piątkę” można oczywiście dobrowolnie zwielokrotnić.

Pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na podjęcie działań, wpisujących się w stałe podnoszenie jakości sprawowanej opieki. Chodzi tu przede wszystkim o doposażenie hospicjum w potrzebne sprzęty, a więc koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne czy specjalistyczne łóżka.

Akcję propagują i jednocześnie wspierają swoim wizerunkiem znane zarówno w Toruniu jak i w całym kraju, zespoły muzyczne, m.in. Acid Drinkers, Wilki, Spirit of 84, Ania Rusowicz czy Manchester.

Plakat akcji

Osoby chcące pomóc, mogą wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia Hospicjum „Światło”, w tytule wpisując Przybij piątkę z Hospicjum Światło.