Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby

M. Olszewska Data: . Dział: Stowarzyszenie

Zapraszamy na wystawę

1 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej odbędzie się wernisaż przygotowany przez Stowarzyszenie Hospicjum Światło, Hospicjum „Światło" oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Wystawa prezentuje zdjęcia, których autorami są członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Światło.

KORKI 2017/2018 - kolejna edycja akcji

M. Olszewska Data: . Dział: Stowarzyszenie

Rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” akcji „Korki”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań. Ich celem, obok popularyzowania idei opieki paliatywno-hospicyjnej czy budzenia poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia, jest również kształtowanie postaw proekologicznych, a co za tym idzie, podnoszenie świadomości ekologicznej.

Kolejny finał akcji „Korki” już za nami!

Admin Data: . Dział: Stowarzyszenie

Koniec roku szkolnego 2016/2017, a zarazem początek zasłużonych dla wszystkich uczniów wakacji jest zarazem końcem kolejnej edycji akcji „Korki”. Dzięki wsparciu uczniów ZSPS i VIII LO oraz wolontariuszy hospicjum nakrętki zgromadzone w mijającym roku szkolnym w hospicyjnej piwnicy zostały przeniesione na kontener firmy recyklingowej, która odbiera od nas ten surowiec.

Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!

Wiesława Budrowska Data: . Dział: Stowarzyszenie

2 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Światło oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Hospicja i sprawowana w nich opieka paliatywno-hospicyjna, mimo ponad 30 lat polskich doświadczeń, nadal są bardzo często postrzegane w sposób stereotypowy.